Jaka kabina prysznicowa
Ciekawe Dom

Jaka kabina prysznicowa?

Urządzając łazienkę, możemy wstawić do niej wannę lub wybrać kabinę prysznicową. Oba rozwiązania mają zarówno zwolenników jak i przeciwników. Zobaczmy dlaczego warto zdecydować się na montaż kabiny prysznicowej.

Kabiny prysznicowe dostępne są na rynku w bardzo różnych rodzajach, dzięki czemu możemy łatwo wybrać taką idealną do małej jak i bardziej obszernej łazienki. Do małej łazienki najlepsza jest półokrągła narożna kabina prysznicowa. W tych bardziej obszernych można zamontować zarówno kabinę wolno stojącą, jak i przyścienną czy narożną. Wybierając kabinę prysznicową musimy mieć na uwadze nie tylko wielkość łazienki, ale także wygodę użytkowania. Wiele możliwości aranżacji łazienki dają natryski bez kabiny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wanna połączona z parawanem. Jest to rozwiązanie, które pozwala połączyć zwolenników kabiny prysznicowej i wanny.

Ścianki kabin prysznicowych wykonywane są ze szkła hartowanego lub tworzywa. Kabiny ze ściankami z tworzywa są tańsze. Ścianki ze szkła są bardziej trwałe.